Babiš se sešel se stalinistou a šiřitelem ruské propagandy. Příznivci ho za to obdivují

Přidat na Seznam.cz

V Děčíně, kde byl Andrej Babiš na mítinku, se později v privátním salonku setkal s neostalinistou Josefem Skálou, kovaným šiřitelem ruské propagandy, který aktuálně čelí obžalobě za popírání genocidy. Tím, že mu Andrej Babiš poskytl rozhovor, a to ve velmi přátelském a vzájemně se podporujícím duchu, jen legitimizuje příklon k totalitě, před kterou paradoxně ve své kampani tolik varuje.

Babiš si podává ruku se stalinistickým ďáblem

Babiš jednal v Děčíně s kovaným stalinistou. Ten muž, s nimž si Babiš tak rozumí, je Josef Skála, ideolog KSČM a neostalinista. V rozhovoru se mu například Babiš se mu svěřuje, že jsou proti němu „všichni voliči a všechna média“ a že se blížíme „nové totalitě“. Salonek hlídalo 18 policistů, fotografa Reflexu vyhodili, informuje o setkání Reflex. Krátce potom se na Youtube objevil dvacetiminutový záznam rozhovoru Josefa Skály s Andrejem Babišem. Toto je politické podsvětí. Andrej Babiš se spojí i s ďáblem, aby dosáhl vítězství.

Autorka článku nezvládla video zhlédnout až do konce a tímto se čtenářům omlouvá, že nebude podrobněji informovat o jeho obsahu. Ke shlédnutí je zde.

Pod videem jsou stovky komentářů Babišových příznivců, kteří mu k rozhovoru tleskají a obdivují ho. Setkání obou považují příznivci za přínosné, jedním dechem se soudruhů ptají, zda-li jim mohou pomoci se snížení cen energií (bez náznaku ironie). „Když se sejdou dva rozumní pánové tak je to radost poslouchat,“ je například jeden z komentářů.

Kdo je Josef Skála?

Do KSČ vstoupil ve svých 18 letech v roce 1970! V roce 89 vyznamenal Miloše Jakeše. Ve svazcích StB byl veden jako ideový spolupracovník. Skálovi hrozí až 3 roky vězení. Tvrdil totiž, že vražda 22 tisíc lidí v Katyni Sověty je „nacisty zkonstruovaný příběh“. Je reprezentantem ultrakonzervativního křídla KSČM.

Josefa Skálu a jeho ideologii cituje na svém Twitteru novinář Jaroslav Kmenta: „„Internacionální pomoc SSSR a ostatních socialistických zemí v srpnu 1968 jsem přivítal s nadšením a ulehčením. Sovětská vojska jsem uvítal 21. srpna na úsvitu na ruzyňském letišti.“

A uvádí novinář cituje Skálu dál: „Snažil jsem se pomáhat sovětským vojákům i ve zdánlivě bezvýznamných věcech jejich každodenního života u nás,“ popsal Skála sovětskou okupaci 1968. „Začal jsem pracovat jako autor článků, zpráv a poznámek pro rozhlasovou stanici Vltava,“ uvádí v tehdejším materiálu pro StB.

Skála zpochybňuje genocidu, hrozí mu za to vězení

Jak již dříve informoval server Seznam, bývalý místopředseda ústředního výboru KSČM a kandidát strany na prezidenta Josef Skála je obžalován za popírání masového sovětského vraždění, které se odehrálo před 82 lety v Katyni.

Masakr, při němž bylo zavražděno a pohřbeno v masových hrobech 22 tisíc polských válečných zajatců, je podle historiků dílem sovětského vedení v čele se Stalinem. Dosvědčují to i klíčové dokumenty včetně rozhodnutí o likvidaci zajatců podepsaného Stalinovým vedením, které v éře Michaila Gorbačova vydal po roce 1990 SSSR.

Přesto komunista Skála v červnu 2020 v debatě vysílané na webu v dezinformačním Svobodném rádiu s moderátorem a provozovatelem portálu Vladimírem Kapalem téměř dvě hodiny tato fakta zpochybňovali. Přizvukoval jim i diskutér vystupující pod pseudonymem Jiří Šifrín, autor knihy, která dle oficiálního popisu „odhaluje skutky, život a vládu Josifa Vissarionoviče Stalina, člověka zakydaného hromadou špíny“. A sovětské vraždění v Katyni rovněž zpochybňuje.

Zdroj: Jaroslav Kmenta, Reflex. Seznam