Boj o Očeretyne u Avdijivky. Rusům se podařilo prorazit a získat opěrný bod a ukrajinské ozbrojené síly nasadily zálohy

Přidat na Seznam.cz

Ruským okupačním silám se podařilo prorazit a získat opěrný bod v obci Očeretyne v sektoru Avdijivka. Ukrajinské ozbrojené síly nasadily zálohy ke stabilizaci situace, uvádí portál Podrobnosti.

„Situace je taková, že se nepříteli podařilo prorazit a získat oporu v této osadě. Jedna část, která je pod kontrolou nepřítele, je pod naší palebnou kontrolou. Podnikáme opatření, abychom je odtud vyhnali. Probíhají tam těžké boje, ukrajinské ozbrojené síly kontrolují situaci,“ řekl mluvčí jednotky Nazar Vološin.

Mluvčí také připomněl, že nepřítel vyslal do útoku na Očeretyne až čtyři brigády, píše deník RBC- Ukraine. Ukrajinské obranné síly ze své strany přijímají opatření ke stabilizaci situace v této oblasti, zejména k opětovnému získání kontroly nad Očeretyne. „Za tímto účelem byly nasazeny další síly a prostředky ze zálohy,“ uvedl Vološin.

Směr Avdijivka je od října 2023 jedním z nejžhavějších. Tehdy Rusové zintenzivnili své útoky s cílem dobýt Avdijivku. Obrana města, které se nachází asi 15 km od Doněcka, trvala až do poloviny února 2024. Ukrajinské ozbrojené síly se z Avdijivky stáhly, ale obranná operace pokračovala. Okupantům se zatím podařilo postoupit a dobýt řadu osad v okolí Avdijivky.

Podle vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil Oleksandra Syrského se ukrajinské jednotky stáhly ze tří osad v Doněcké oblasti.

Zdroj: Podrobnosti, RBC- Ukraine,