Zloděj se během jedné noci vloupal do dvou rodinných domů. Jejich majitelé v nich přitom spali

Přidat na Seznam.cz

Jablonec nad Nisou – Neznámý pachatel se během jedné noci vloupal do dvou rodinných domů v době, kdy v nich jejich majitelé spali, uvedla Policie České republiky.

Tento týden v noci ze středy na čtvrtek v době od 23.00 do 6.15 hodin dosud neznámý pachatel vnikl násilím do dvou rodinných domů v Jablonci nad Nisou, a to v ulicích Podhorská a Pasecká. Do prvního domu se pachatel dostal zadními vchodovými dveřmi a následně prošel vnitřními dveřmi do garáže, která je součástí objektu.

Z vozidla v ní zaparkovaného odcizil klíče k jeho ovládání. Následně ještě z přístavku u domu ukradl motykosekeru a nepohrdnul ani venkovním světlem s pohybovým čidlem. Majiteli domu, který v době spáchání tohoto skutku v domě spal, svým jednáním pachatel způsobil celkovou škodu ve výši 4 370,- Kč.

Do druhého domu pachatel vnikl oknem v přízemí a také v době, kdy jeho majitelé v patře domu spali a ráno zjistili pootevřené dveře na terasu, kterými pachatel pravděpodobně z místa odešel. A neodešel rozhodně s prázdnou.

Během toho, co manželé spali, z domu odnesl například peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platebními kartami. Dále nepohrdnul ani peněženkou s eury v hodnotě 35 000,- Kč a dalšími dvěma peněženkami, ve kterých byly uloženy drobné peníze cizí měny. Tady neznámý pachatel způsobil škodu v celkové výši přesahující částku 40 tisíc korun.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, kteří nyní oba případy šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za jejichž spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

zdroj: Policie České republiky