Trojice mladých cizinců napadla a okradla skupinu osob na Mostecku. Jeden z nich měl zatáhnout ženu do křoví a dožadovat se styku

Přidat na Seznam.cz

Most – Mostecká vyšetřovatelka zahájila stíhání dvou 18letých a 25letého muže ze spáchání přečinů výtržnictví, pokus ublížení na zdraví  a ze zločinu loupeže. Nejstarší z nich pak čelí obvinění i ze spáchání pokusu a dokonaného zločinu znásilnění. Policisté se případem intenzivně zabývali od samého počátku od oznámení, které bylo v polovině září letošního roku, uvedla Policie České republiky.

Tehdy se nad ránem vracela skupinka osob z diskotéky a v parku Skřivánčí vrch byla dostižena třemi již stíhanými cizinci. Ti měli okamžitě začít členy partičky fyzicky surově napadat. Vzduchem létaly rány pěstí i kopance. Jeden z napadených utrpěl mnohočetná poranění, se kterými musel vyhledat lékařské ošetření. Při útoku jiný z poškozených přišel o mikinu za 1500 korun, kterou mu měl jeden ze stíhaných přetáhnout přes hlavu.

V napadené skupině byla i žena, která se snažila všemu zabránit a pokusila se mobilním telefonem přivolat policejní pomoc. I tato účastnice se ale stala terčem fyzického útoku, po kterém skončila na zemi. Podle kriminalistů nejstarší z obviněných vytrhl ženě mobil za 20 tisíc korun z ruky a strčil si ho kapsy. Tento cizinec pak v útoku pokračoval, ležící oběť zaklekl a měl se ji násilím opakovaně pokusit vysvléci kalhoty. Přitom ženě způsobil oděrky a poškodil ji oděv. K dokonání znásilnění ale nedošlo. Útočníci byli vyrušeni a z místa utekli. Nasedli do vozidla a odjeli pryč. Policisté prověřováním tohoto činu zjistili, že odcizený telefonní přístroj jeden z aktérů zničil a vyhodil z vozidla v obci za Mostem.

Zřejmě zhrzený 25letý muž se o obdobný čin pokusil o měsíc později, a to v polovině října. Tentokrát v mostecké ulici Růžová pod smyšlenou záminkou vylákal jinou ženu ke křoví, kde se měla nacházet její ztracená kabelka. Muž tam měl poškozenou povalit na zem, zalehnout a dožadovat se pohlavního styku. Ta s tím samozřejmě nesouhlasila, začala se bránit a křičet. Podle protokolu to zřejmě agresora rozčílilo, proto oběti vyhrožoval, ale i ji fyzicky napadl. Z jistých důvodů od uspokojení svých choutek upustil a z místa utekl. Napadená ovšem utrpěla poranění, se kterými musela k doktorovi.

Na případech velmi usilovně pracoval tým kriminalistů. Policisté pátrali po agresorech a zajišťovali veškerý možný důkazní materiál, který následně vyhodnotili. Výsledek prověřování ukázal prstem právě na trojici cizinců, kteří si převzali sdělení obvinění. Vyšetřovatelka podala návrh na vzetí nejstaršího z nich do vazby. To okresní soud akceptoval a policisté 25letého muže převezli do vazební věznice. Všem hrozí v případě uznání viny po vynesení rozsudku tresty až do výše deseti let.

zdroj: Policie České republiky