Policie objasnila krádež zlata za 120 000 korun

Přidat na Seznam.cz

Strakonice – Dva muži ve věku 49 a 51 let z Prahy mylně doufali, že krádež zlata, kterou provedli před rokem ve Strakonicích, byla pro ně úspěšná. Netušili, že strakoničtí policisté jim jsou od samého začátku na stopě, uvedla Policie České republiky.

V únoru 2022 strakonická policie informovala veřejnost o krádeži zlata ve zlatnictví ve Strakonicích. Pachatelé si tehdy odnesli zlaté řetízky za více než 120 000 korun. Dvojice byla dokonale sehraná, kdy každý měl svoji roli. Jeden z dvojice odlákal pozornost prodavačky, druhý využil příležitosti, vešel za pult, kde odcizil plato se zlatými řetízky. Poté prodejnu opustili. Po chvíli paní za pultem zjistila, že jí chybí vystavené zboží.

Policisté zajistili kamerový záznam, který souhru pachatelů zaznamenal. Obličeje pachatelů však zakrývaly roušky. O to složitější bylo pátrání po mužích, kterých si nikdo ze svědků nevšiml. Bez povšimnutí ale nezůstalo vozidlo, které použili pro odvoz zlatého lupu. O ledabyle zaparkovaném vozidle získali policisté poznatky. Další střípek, který začal zapadat do mozaiky. Profesionální a pečlivá, avšak zdlouhavá, práce kriminalistů se vyplatila a dovedla je postupně k oběma pachatelům. K recidivistům z Prahy, kteří byli za obdobnou majetkovou trestnou činnost v minulosti několikrát odsouzeni. Přesto pokračovali s krádežemi dál po celé republice.

Devětačtyřicetiletému muži z Prahy policisté na základě nashromážděných důkazu v srpnu 2022 sdělili obvinění ze spáchání přečinu krádeže. Obvinění z krádeže si ale už přebíral ve věznici, kam ho poslal soud za jinou majetkovou trestnou činnost spáchanou na severu Čech. Ke spolupachateli kriminalisté příliš důkazů neměli, a tak trestu stále unikal na svobodě. Když už si zřejmě myslel, že mu krádež v jihočeských Strakonicích prokázána nebude, spadla klec. Strakoničtí kriminalisté si pro tohoto muže minulý týden dojeli přímo do Prahy, kde ho zadrželi. Ve středu 1. března 2023 jednapadesátiletého muže z Prahy obvinili ze spáchání přečinu krádeže, za který mu v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

zdroj: Policie České republiky