Odcizili materiál a nářadí za stovky tisíc korun. „Jsme vlastně rádi, že jste nás chytili. Aspoň už máme klid,“ řekli zloději policistům

Přidat na Seznam.cz

České Budějovice – Policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory zahájili v uplynulých dnech úkony trestního řízení ve věci pokračujících krádeží zboží z jednoho z velkých obchodů zabývajících se prodejem stavebního materiálu, zahradní techniky, rostlin, nářadí a podobně. Policisté ze spáchání trestného činu viní dvojici mužů ve věku sedmadvacet a jednadvacet let, uvedla Policie České republiky.

Ti v průběhu uplynulého půl roku navštěvovali zmiňovaný velkoobchod a ve velkém kradli stovky kusů zboží za stovky tisíc korun. Muži si upravili svá osobní vozidla tak, aby v nich vytvořili dvojitá dna a umístili kastlíky pro úschovu zboží. Do areálu obchodu s auty zajeli, potajmu ukradené zboží naložili a bez zaplacení odjeli.

Mezi odcizeným zbožím byly desítky kusů nářadí, různé lepící hmoty, nabíječky, baterie, světla a mnoho dalšího. Celkem škoda způsobená jejich jednáním dosáhla bezmála půl milionu korun. Když vše „prasklo“ mladíkům se evidentně ulevilo. Policistům řekli, že jsou rádi, že už je odhalili, protože se stejně celou dobu báli, že se na to přijde. Mnoho odcizených věcí dokonce vrátili a značnou finanční škodu i uhradili.

S odcizeným zboží totiž měli pravděpodobně plány, ale zcela jiné než „klasičtí“ zloději. Materiál si schovávali a chtěli rozjet vlastní podnikání. V tomto případě pro start podnikání nezvolili zrovna vhodnou cestu a místo byznysu je bude čekat soud. I když policistům řekli, že je celá věc mrzí, nic to nemění na tom, že se protiprávního jednání dopustili a policisté je podezírají ze spáchání přečinu krádeže spáchané formou spolupachatelství.

zdroj: Policie České republiky