Dupnul muži na hlavu, poté ho okradl. Skončil v poutech

Přidat na Seznam.cz

Český Krumlov – Policistům z obvodního oddělení v Českém Krumlově se ve spolupráci s kriminalisty z oddělení obecné kriminality v Českém Krumlově podařilo objasnit případ loupeže, kterou má na svědomí pětatřicetiletý muž z Jindřichohradecka, uvedla Policie České republiky.

Ten koncem dubna letošního roku ve večerních hodinách v lokalitě U Trojice v Českém Krumlově přistoupil k poškozenému a nejméně dvakrát mu nohou dupnul na hlavu v oblasti týlu. Následně se pachatel dožadoval toho, aby mu poškozený vydal marihuanu.

Když mu poškozený žádnou marihuanu nevydal, odcizil mu jeho mobilní telefon a dvě powerbanky. Pachatel svým jednáním způsobil poškozenému škodu za bezmála 7 500 korun. Zranění, která poškozenému vznikla v souvislosti s fyzickým napadením, si nevyžádala lékařské ošetření. Muž si ale i tak zadělal na pořádné potíže, neboť kriminalisté již zahájili jeho trestní stíhání pro spáchání zločinu loupež.

Soud následně akceptoval návrh státního zástupce a poslal obviněného do vazby. Obviněnému nyní v případě prokázání viny hrozí u soudu trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

zdroj: Policie České republiky