Cizinci se vloupali do rodinného domu, u toho je vyrušili dva svědci. Odcizili i peníze z dětské pokladničky

Přidat na Seznam.cz

Plzeň: Plzeňští policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci dvěma cizincům ve věku 43 a 49 let. Ti se vloupali do jednoho z rodinných domů v Plzni městské části Křimice, uvedla Policie České republiky.

Podezřelí muži nejprve vnikli za použití násilí do obývacího pokoje a poté do dětského pokoje, kde z pokladničky odcizili přes dvacet tisíc korun. Při prohledávání dalších místností je vyrušil zvonek domovních dveří. Jednalo se o dva náhodné svědky, kteří si pachatelů všimli v momentě, kdy přijížděli k domu. 

Oba muži se zalekli a dali se na útěk. Jeden ze svědků se je pokoušel zadržet. Přitom zachytil baton jednoho z podezřelých. Pachatelé z místa následně odjeli vozidlem cizí registrační značky. Nedaleko domu se v tu chvíli nacházela hlídka policistů ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň, kterým se vozidlo zdálo podezřelé, a proto si zapsali jeho státní poznávací značku ještě před tím, než pachatelé vnikli do domu.

Díky skvělé spolupráci občanů a předvídavosti a všímavosti hlídky policistů a spolupráci dalších složek policie, se podařilo oba cizince necelé tři hodiny po činu zadržet a usvědčit. Podezřelé vozidlo přitom zastavili policisté z dálničního oddělení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kdy se chystalo opustit Českou republiku. Pachatelé způsobili poškozeným majitelům domu škodu přes třicet tisíc korun odcizením peněz a přes třicet tisíc korun poškozením domu.

zdroj: Policie České republiky