Prodavač přistihl muže při krádeži pantoflí. Ten ho napadl nůžkami

Přidat na Seznam.cz

Praha – Policisté z místního oddělení Ruzyně vyjížděli do obchodního centra v Praze 6, kde se měl nacházet agresivní muž, který zde vyhrožoval zaměstnancům ostrahy smrtí, uvedla Policie České republiky.

Po příjezdu na místo zjistili, že se samotný konflikt odehrál již předešlý den a to poté, co jej oznamovatel vykázal z obchodního domu, protože spal na toaletách. Jelikož se muž vrátil zpět do obchodního domu, strážný dostal strach o život a zavolal policii. Při prohlídce obchodního domu však policisté zjistili, že pár okamžiků před jejich příjezdem tento muž zaútočil na prodavače ve sportovních potřebách.

Zaměstnanec muže přistihl schovaného v kabince v okamžiku, když odstřihával bezpečnostní prvek z pantoflí. Důrazně mu přikázal, ať z prodejny odejde. Ten jej však napadl nůžkami a vyhrožoval mu pobodáním. Útočník posléze z obchodního domu odešel.

Z tohoto důvodu hlídka začala okamžitě po pachateli pátrat. Díky velmi dobré práci jej policisté během pouhých pár minut nalezli. Podezřelý muž seděl v právě odjíždějícím autobusu městské hromadné dopravy. Policisté autobus zastavili a podezřelého muže, který měl na nohou obuté odcizené pantofle a v kapse nůžky, zadrželi.

Při eskortě na místní oddělení se začal zadržený chovat velmi agresivně, nesrozumitelně křičel a plival kolem sebe. V tomto jednání pokračoval i na policejní služebně. Vzhledem k jeho chování policisté pojali podezření, že by mohl být duševně nemocný a z tohoto důvodu přivolali záchrannou službu. Lékař na místě rozhodl o převozu zadrženého do psychiatrického zařízení.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let. Kriminalisté v současné chvíli zjišťují, zdali měl jeho špatný psychický stav vliv na jeho jednání.

zdroj: Policie České republiky