Muž svému otci odcizil peněženku. Způsobil mu škodu přes 200 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Sokolovsko – Policisté z obvodního oddělení Horní Slavkov sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku místnímu čtyřiačtyřicetiletému muži, uvedla Policie České republiky.

Ten měl v prosinci minulého roku navštívit svého osmašedesátiletého otce. Během této návštěvy měl využít jeho nepozornosti a odcizit mu peněženku s osobními doklady, finančními prostředky a platební kartou.

V následujících dnech měl odcizenou platební kartou provést téměř desítku výběrů finančních prostředků z bankomatu. To ale nebylo z jeho strany vše, protože platební kartou měl platit v několika případech také v různých obchodech.

O několik dní později měl svému otci do bytové jednotky peněženku vrátit. Nechal v ní osobní doklady i platební kartu, ovšem finanční prostředky ve výši několika tisíc korun si ponechal.

Tímto svým jednáním měl svému otci způsobit škodu přibližně 210 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí za způsobenou větší škodu trest odnětí svobody až na pět let.

zdroj: Policie České republiky