V Kanadě vyšetřují rekordní krádež zlata

Přidat na Seznam.cz

Policie vyšetřuje loupež zlata na torontském Pearsonově mezinárodním letišti v Ontariu. Kanadští představitelé říkají, že v pondělí 17. dubna bylo ukradeno zlato a cennosti za rekordní sumu, a to za více než 20 milionů kanadských dolarů, tedy zhruba 316 milionů korun v přepočtu.

Letecký kontejner vysoké hodnoty dorazil na letiště ve večerních hodinách a byl převezen do nákladového prostoru.

Policie se domnívá, že právě tam k loupeži došlo. Krádež by mohla znamenat jednu z největších loupeží v kanadské historii, včetně velké loupeže kanadského javorového sirupu v letech 2011 a 2012, kdy bylo ze skladu v Quebecu ukradeno 3 000 tun sirupu v přepočtu v hodnotě 300 milionů korun, píše BBC.

Úředníci také odmítli sdělit, která letecká společnost náklad přepravila nebo odkud náklad pocházel a jeho zamýšlené místo určení. Není přesně jasné, kolik zlata se v nákladním kontejneru nacházelo ani jaké další cennosti obsahoval, ale celková odhadovaná hodnota obsahu byla něco málo přes 20 milionů kanadských dolarů, tedy zhruba 316 miliónů korun, píše deník NBC News

Do pátečního rána nebyli identifikováni žádní podezřelí. Toronto ve čtvrtek dříve uvedlo, že policie si myslela, že jsou zapojeny skupiny organizovaného zločinu.

Co se stalo s drahocenným nákladem po jeho vyložení, je záhadou.

zdroj: BBC, NBC News