Tisíce propalestinských demonstrantů vyšly do ulic v Británii

Přidat na Seznam.cz

Velká Británie – Tisíce propalestinských demonstrantů vyšly do ulic Birminghamu. Davy se sešly na High Street ve 14:00 a poté se vydaly na pochod směrem k náměstí Centenary Square. Následovalo několik propalestinských demonstrací, které se konaly ve městech po celé Velké Británii, včetně Londýna a Coventry v sobotu.

Davy lidí držely palestinské vlajky a skandovaly v reakci na řečníky před birminghamskou radnicí.

Palestinská militantní skupina Hamás zahájila 7. října útok na Izrael, kdy teroristé vstoupili do obcí poblíž pásma Gazy, zabili nejméně 1 300 lidí a zajali desítky rukojmích. Od doby, kdy Izrael zahájil letecké údery, bylo v Gaze zabito více než 2 300 lidí.

Izrael varoval 1,1 milionu obyvatel severní části Gazy, aby se před očekávanou pozemní invazí evakuovali, uvádí BBC.

Tisíce lidí se připojily k protestu v Birminghamu, který byl posledním ze série shromáždění po celé Velké Británii. Policie uvedla, že na případné demonstrace bude reagovat odpovídajícím způsobem a „vyváží právo na protest s jakýmkoli narušením komunity“.

Demonstranti vyjadřující solidaritu jak s Izraelem, tak s Palestinou, zaplavili tento víkend ulice mnoha měst, protože konflikt mezi Izraelem a skupinou Hamás přerůstá ve válku, uvádí deník DailyMail.

Podobné protesty se tak konaly v Amsterdamu v Nizozemsku, kde 10 000 lidí přišlo vyjádřit podporu Palestincům, protiprotest proti propalestinskému pochodu se odehrál i v hlavním městě Severního Irska, další v Itálii či Španělsku.

zdroj: DailyMail, BBC