Pracovníci bezpečnostní agentury napadli a okradli bezdomovce

Přidat na Seznam.cz

Plzeň – Muži fyzicky napadli muže bez domova přebývajícího na vlakovém nádraží. Navíc ho pod pohrůžkou násilí strhli jeho šperky, uvedla Policie České republiky.

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání mužů ve věku 22 let, 37 let, 23 let a 18 let, které obvinili ze spáchání trestných činů loupež a ublížení na zdraví spáchaných formou spolupachatelství.

Obvinění jako pracovníci bezpečnostní agentury dne 9. ledna 2023 kontrolovali areál Českých drah a v nevyužívané plechové hale společně vyhledali čtyřiapadesátiletého muže bez domova, který zde přebýval. Vyzvali ho, aby halu opustil. Když si balil svoje věci, tak ho několikrát udeřili teleskopickým obuškem do různých částí těla, kopali do žeber, do hlavy a nastříkali mu pepřový sprej do tváře. Pak si všimli, že má na sobě řetízek a prsten. Pod pohrůžkou, že mu zlámou prsty, jim měl svoje šperky vydat. Poškozený to odmítl, a tak mu šperky sami strhli z krku a prstu a ponechali si je.

Potom muže vytáhli z haly ven, naložili ho do nákupního vozíku, který se nacházel poblíž, a roztlačili ho po silnici. Po několika metrech se vozík převrátil, muž z něj vypadl ven a pracovníci ostrahy z místa odešli. Poškozený jejich jednáním utrpěl zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici.

Obvinění jsou stíháni na svobodě, hrozí jim trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

zdroj: Policie České republiky