Nedobře vybavený zloděj: Přes ruku si natáhl bundu a vyhrožoval prodavači smrtí

Přidat na Seznam.cz

Teplice – Policisté na lince 158 oznámení od muže, který se stal obětí lupiče v jeho obchodě v Trnovanech. Neznámý pachatel vstoupil do prodejny, namířil na muže napřaženou rukou překrytou bundou, načež použil výhrůžky smrti s tím, že mu má dát peníze, uvedla Policie České republiky.

Potom začal prohledávat psací stůl a další vybavení obchodu, kde našel několik bankovek a tablet. Těchto věcí se zmocnil a zadním oknem vylezl ven a dal se na útěk.

Ihned po oznámení vyjeli na místo trnovanští policisté, kteří se dali po stopách lupiče, který po cestě poztrácel různé věci, které měl po kapsách. Nedaleko místa přepadení ho zadrželi. Následně u něj a po útěkové cestě našli další věci, které pocházely z trestné činnosti, mimo jiné i doklady cizích osob.

Následným šetřením bylo zjištěno, že tentýž den, vykradl lupič několik vozidel v Trnovanech. Následným ztotožněním pachatele bylo zjištěno, že lupičem je 47letý muž z Prahy, ten si vyslechl obvinění z trestných činů loupeže, poškození cizí věci a krádeže vloupáním.

Policisté podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, kam ho soud nakonec poslal. Na rozsudek si tak počká za zdmi věznice.

zdroj: Policie České republiky