Muž kradl při stavbě dálnice D4. Kromě krádeže strojů způsobil muž firmě i finanční újmu za osm set tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Příbram – Kriminalisté z Příbramska se zabývali nahlášeným případem krádeže pracovních strojů s nemalou škodou. Jedné z firem, která se podílí na budování dálnice D4, zmizely v noci z 1. na 2. října 2023, vibrační desky, a to hned tři kusy tohoto stroje k hutnění asfaltu či zemin. Kromě krádeže strojů utrpěla firma i finanční újmu ve výši osm set tisíc korun, uvedla Policie České republiky.

Ihned po oznámení případu a ohledání místa, kde ke krádeži došlo, zahájili příbramští kriminalisté úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V rámci prověřování prováděli kriminalisté výslechy, zajišťovali dostupné záznamy z kamerových systémů a prověřovali i osoby a vozidla, která se v inkriminovaný čas poblíž stavby pohybovala.

Provedeným šetřením, v rámci kterého kriminalisté nashromáždili dostatečné množství relevantních důkazů, pak ve velmi krátké době, a to po dvou dnech od nahlášení krádeže, zadrželi konkrétní osobu, 25letého muže, který se měl tohoto skutku dopustit.

Sám zadržený byl „přítomností“ kriminalistů v bývalém průmyslovém areálu na Praze 6, tedy na místě, kam si odcizené vibrační desky uschoval a po dvou dnech vyzvedával, aby je následně prodal, značně překvapen. Nyní již tento muž z Velkých Přílep čelí obvinění z trestného činu krádež podle § 205 odst. 1, 2, 3, ale také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pro pracovní stroje si přijel i přesto, že měl vysloven zákaz řízení.

Kriminalisté současně provádějí šetření ke zjištění dalších osob, které se na krádeži pracovních strojů spolu s obviněným podíleli. S 500kilovými vibračními deskami nedokáže člověk manipulovat sám.

Obviněnému, 25letému muži, který byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen a k této současné krádeži se doznal, hrozí v případě pravomocného odsouzení až pětiletý trest.

Práce na stavbě dálnice D4 mohou pokračovat. Kriminalisté poškozené firmě již všechny odcizené pracovní stroje vrátili.  

zdroj: Policie České republiky