Lapka smolař: Ukradl prsteny v hodnotě 324 tisíc korun. Když běžel s platem prstenů v ruce, narazil do policisty

Přidat na Seznam.cz

Liberec – Bída s nouzí si čím dál tím častěji podávaly ruce v peněžence 30letého muže. Neúnosnou finanční situaci se proto rozhodl vyřešit. A to dosti radikálním způsobem, píše Policie České republiky.

V hlavě 8x soudně trestaného muže se zrodil plán, kterak obohatit rodinný rozpočet, zalátat v něm zející díry a v neposlední řadě si na nějaký ten čas i trošku přilepšit. V pondělí 6. února si dodal odvahy a vstoupil s jasným záměrem do prodejny zlatnictví v centru Liberce.

Nechal si předložit několik plat s prsteny s tím, že shání nějaký pro svou partnerku. Pečlivému výběru věnoval bezmála půl hodiny, avšak pomyslný červíček pochybností hlodal a hlodal. Při první návštěvě prodejny v sobě nenašel dostatek toliko potřebné odvahy k tomu, co si vytyčil, jako plán. Odcizit pokud možno dostatek prstenů k zajištění blahobytu.

S pochybnostmi, které mu létaly hlavou, vřele poděkoval a odešel s tím, že se možná vrátí. Neměl to dělat. Následovala cigareta nedaleko prodejny, zmapování únikové cesty a nezbytné dodání si dostatečné sebedůvěry. O několik desítek minut později opět vstoupil do zlatnictví.

Prodávající již měl představu o mužově vkusu a tak opět vytáhl z pod pultíku několik plat s prsteny, kterým se 30 letý muž se zápalem věnoval o několik minut dříve. Drobná nepozornost. V prodejně nikdo další. Dveře volné. Než se prodejce vzpamatoval, recidivista již prchal prodejnou s platem prstenů v hodnotě 324 tisíc korun. Těžké dveře poněkud zbrzdily jeho únik a způsobily rozsypání několika zlatých kroužků po podlaze. Hnán vidinou snadného zisku, vyběhl lapka z prodejny.

Dvěma policistům v civilu před krátkým časem skončila služba. Právě procházeli náměstíčkem kolem zlatnictví. Když tu náhle, jako blesk, z prodejny se vyřítil jedinec s platem zlata v ruce. Upozaděný křik okradeného prodejce dodal situaci na dramatičnosti.

Prchající nemotora nevybral zatáčku a narazil do jednoho z policistů tak silně, až ze semišového plata vylétlo několik prstenů. Ochránci zákona v podstatě připraveni kdykoli na cokoli, reagovali okamžitě. Jeden uchopil plato se zbývajícími kroužky ve chvíli, kdy recidivista čelil téměř jistému pádu. Ruce lapky soustředící se na podporu těla před hrozícím pádem povolily sevření semišové desky. Ta se celkem pohodlně ocitla i se zbytkem drahého kovu v rukou policisty. Lapka zavrávoral, avšak z rychlosti neubral a sprintem prchal z místa činu k připravenému vozidlu. Druhý policista se jej okamžitě vydal pronásledovat.

Netrvalo dlouho, co se 30 letý recidivista ocitl na policejní služebně, kde mu záhy policejní komisař sdělil podezření ze spáchání přečinu krádež, za který mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody od jednoho do pěti let. Prsteny se vrátily zpět na prodejnu. 

zdroj: Policie České republiky