Invalidního seniora srazili na zem a okradli ho. Jeden z mužů byl recidivista

Přidat na Seznam.cz

Trutnov – Kriminalisté zadrželi dva muže ve věku 27, a 46 let, kteří se společně dopustili loupeže na seniorovi v nočních hodinách koncem května tohoto roku v Trutnově, uvedla Policie České republiky.

Policejní komisař dvojici mužů obvinil ze spáchání zločinu loupež. Obviněným klade policie za vinu, že po předchozí společné domluvě o spáchání loupežného přepadení a zmocnění se financí si vybrali oběť a to seniora, invalidu pohybující ho se díky páru holí, který náhodně místem procházel.

K poškozenému měli přistoupit zezadu a strhnout ho na zem, přičemž mu poškodili dioptrické brýle v hodnotě 4. tisíc korun.  Dále po poškozeném požadovali peněženku a prohledali mu batoh, ze kterého odcizili osobní věci. Při útoku nedošlo naštěstí ke zranění.

Lustrací mladšího z mužů vyšlo najevo, že byl v minulosti za obdobný zločin taktéž spáchaný na seniorovi odsouzen k nepodmíněnému trestu, přičemž byl podmíněně propuštěn na svobodu v lednu tohoto roku.

S ohledem na tuto skutečnost policejní komisař zaslal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhaný vazebně. Hrozí mu až 13 let ve vězení.

Starší z mužů je stíhaný na svobodě a hrozí mu od 2 do 10 let.

zdroj: Policie České republiky