Falešní taxikáři v Praze okrádali cestující. Amerického turistu napadli, dalšímu vyhrožovali se zbraní

Přidat na Seznam.cz

Praha – Kriminalisté druhého policejního obvodu ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi dvojici „taxikářů“, kteří oloupili dvojici mužů o finanční hotovost, uvedla Policie České republiky.

První případ loupeže začal v neděli kolem třetí hodiny ráno v Kaprově ulici, kde amerického turistu oslovili dva muži sedící v taxíku s prosbou, zdali jim nerozmění. Muž souhlasil, sedl na zadní sedačku a vůz se dal do pohybu. A skončil o několik minut později v Holečkově ulici, kde“ taxikáři“ zastavili a začali muži vyhrožovat zabitím, pokud jim nedá peníze. Následně se spolujezdec na předním sedadle otočil, pěstí udeřil poškozeného do obličeje a vzal si jeho peněženku. Oloupenému nezbylo nic jiného než z vozidla utéci.

O šest dní později se odehrál druhý případ a měl podobný scénář. Po třetí hodině ráno nastoupil do zmiňovaného taxíku v Dlouhé ulici jiný poškozený a chtěl jet domů. I jemu bylo následně po cestě vyhrožováno ze strany osádky a byl donucen v průběhu jízdy opakovaně vybírat z bankomatů finanční hotovost.  Na konci cesty si „taxikáři“ pod pohrůžkou zbraně vymohli další tři tisíce korun, jinak by ho domů nepustili. Celkově přišel o bezmála deset tisíc korun.

Kriminalisté oba případy zadokumentovali a jejich prověřováním následně přišli na stopu povedené dvojici mužů. Zadržení pak proběhlo o den později bylo mužům sděleno obvinění pro trestný čin loupež, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

zdroj: Policie České republiky