Další útok na Moskvu: Sebevražedný dron zpustošil kancelář ruského propagandistického ministerstva

Přidat na Seznam.cz

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou už není pouze válkou na Ukrajině. Konflikt se dostal přímo do hlavního města Ruska, jak už jsme dříve psali v tomto článku. Tentokrát si Ukrajinci vyhlédli kanceláře ruského Ministerstva pro digitální rozvoj, komunikace a masmédia, uvádí zpravodajský server Visegrád24.

Zasažen byl stejný mrakodrap, který byl pod útokem už 29. července. Tenkrát došlo pouze k malému poškození, převážně v podobě vybitých oken. Záběry z dneška ukazují daleko větší škody – útočící bezpilotní letoun vlétl přímo do vnitřních prostor.

Kancelář je zavalena troskami a střepy, v hromadě zničených stolů a kancelářského vybavení leží zničený dron modelu Beaver. Zpravodajské médium OSINTdefender zase zveřejnilo záběry, na kterých vzduchem letí tento dron směrem k zasažené budově. Dron Beaver je údajně schopný uletět vzdálenost až 1000 kilometrů.

Útoky na Moskvu

Za poslední týden jde o nejméně čtvrtý útok dronem na ruském území, jak jsme psali už v tomto článku. Dne 24. července spadl sebevražedný dron nedaleko sídla hackerské skupiny GRU, 28. července byl ukrajinský dron sestřelen na moskevském předměstí a 30. července výbuchl dron v Moskvě.

A zatímco se ruské úřady snaží utajit, že k útokům na ruské území dochází, prezident Zelenskyj přiznal odpovědnost za tyto útoky. Podle něj jde o přirozený a spravedlivý postup, kdy se válka dostala i na území agresorského státu.

Zdroje: Visegrád24, Pravda24, OSINTdefender