Ruská agrese zkrachovala na bojišti. „Válka se nyní dostala i na ruské území,“ prohlásil ukrajinský prezident Zelenskyj

Přidat na Seznam.cz

Prezident Volodymyr Zelenskyj se ve videu pustil do ruských agresorů. V nahrávce zveřejněné na jeho vlastním Twitteru si nejdřív rýpnul do Rusů, že je to už 522. den invaze, o které ruské vedení předpokládalo, že potrvá jen pár dní. Kromě toho také přiznal zodpovědnost za dronové útoky na cíle v srdci území Ruska.

„Ukrajina je pořád silnější a silnější. Válka se postupně vrací na území Ruska – do jeho symbolických center a vojenských základen. Je to nevyhnutelný a spravedlivý proces,“ prohlásil ukrajinský lídr a vyjádřil tak spokojenost nad tím, jak si jeho země stojí ve vojenském konfliktu proti většímu agresorovi.

Jak už jsme psali v dřívějším článku, za poslední týden se Rusko nejméně třikrát stalo terčem dronových útoků. Útok z dneška (30. července) zasáhl Moskvu, kde poničil dvě budovy. Tři ukrajinské drony údajně zaútočily na Moskvu a kromě škody na majetku také útoky zranily jednu osobu, uvádí Rádio Svobodná Evropa s odvoláním na ruské úřady.

Zároveň však vyjádřil obavy z další zimy, která se rychle blíží. ,,Stejně jako loni mohou ruští teroristé i letos v zimě zaútočit na náš energetický sektor a kritická zařízení,“ řekl a dodal, že se ukrajinské úřady v současné době připravují na všechny možné scénáře.

Kromě toho se setkal se zástupci jednotlivých regionů a probíral s nimi rekonstrukční plány území zničeného ruskými silami.

Zdroje: Volodymyr Zelenskyj, Pravda24, Rádio Svobodná Evropa