Ruské televizní kanály ignorovaly útok dronem na Moskvu

Přidat na Seznam.cz

Ruské federální televizní kanály se ve svých ranních zpravodajských relacích nezabývaly útokem dronu, který poškodil věže v Moskvě, informoval deník Meduza.

První kanál ignoroval zprávy o útoku ve dvou zpravodajských relacích v 6 a 10 hodin dopoledne, zatímco hlavním tématem byla přehlídka na počest Dne ruského námořnictva v Petrohradě za účasti prezidenta Vladimira Putina.

Televizní kanál Rusko 1 věnoval desetihodinovou zpravodajskou relaci (jedinou dopolední) námořní přehlídce v Petrohradě a Putinovu rozhovoru s novináři po skončení summitu Rusko-Afrika.

Televize NTV informovala o přehlídce v Petrohradě, Putinově rozhovoru s novináři, přírodních katastrofách v ruských regionech.

Za poslední týden byla Moskva podle ruských úřadů nejméně třikrát vystavena útokům dronů: 24. července (dron spadl poblíž sídla hackerské skupiny GRU), 28. července (sestřelen na předměstí Moskvy) a 30. července (výbuch v Moskvě). Po útoku z 24. července, jak s odvoláním na své zdroje uvedl server Yahoo, bylo ruským televizním kanálům zakázáno o tomto tématu ve vysílání informovat.

Zdroj: Meduza, Yahoo