Žhář zapálil několik velkoobjemových kontejnerů. Způsobil škodu přes 800 000 korun

Přidat na Seznam.cz

České Budějovice – Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality objasnili požáry na různých místech Lannovy třídy, které má zřejmě na svědomí 38letý muž z Českých Budějovic, uvedla Policie České republiky.

První požár policisté z městského oddělení zaznamenali počátkem června roku 2021, kdy zmíněný „žhář“ zapálil několik velkoobjemových kontejnerů na tříděný odpad ve vnitrobloku bytového domů, kde došlo k poškození fasádní omítky a elektroinstalačních zařízení.

Pak si dal pravděpodobně rok pokoj, ale na začátku léta následujícího roku o pár desítek metrů dál od prvního ohniska požáru, se opět zaměřil na tříděný odpad v kontejnerech. Během podzimních měsíců roku 2022 pak ještě nejméně ve dvou případech opětovně založil požár odpadového materiálu.

Celkem byla způsobená škoda v uvedených událostech vyčíslena na bezmála 802 000 korun.

Díky velmi dobré místní a osobní znalosti strážců pořádku, vyhodnocováním stovek hodin kamerových záznamů a zajištěním důkazních materiálů, se podařilo jeho trestnou činnost plně prokázat. Ve středu tohoto týdne si podezřelý muž z rukou kriminalistů převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty přečinu Poškození cizí věci.

Místní policisté a kriminalisté stále vyšetřují další požáry na území krajského města a blízkého okolí, a přivítají vaše informace vedoucí k objasnění trestných činů.

zdroj: Policie České republiky