Žena vydírala muže. Vyhrožovala zveřejněním soukromé konverzace, pokud nedostane 200 000 korun

Přidat na Seznam.cz

Jihlava – Neobvyklý případ vyšetřují kriminalisté na Jihlavsku. Muže vydírala žena, se kterou se seznámil prostřednictvím internetu a několikrát se sešli. Následně na mužův nezájem reagovala výhrůžkami zveřejněním soukromé konverzace a snahou přinutit ho zaplatit 200 tisíc korun. Ženu policie zadržela, obviněna je ze spáchání trestného činu, uvedla Policie České republiky.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání jednadvacetileté ženy z Břeclavska. „Žena byla obviněna ze spáchání přečinu vydírání,“ řekl mjr. Mgr. Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněná žena v minulosti ještě nebyla soudně trestána.

Muž se se ženou seznámil na konci března prostřednictvím internetových stránek. Opakovaně se spolu sešli a komunikovali prostřednictvím aplikace. Následně muž ale již o společnost ženy přestal mít zájem a schůzky opakovaně zrušil, což se jí nelíbilo. Žena je obviněna z toho, že na odmítnutí zareagovala výhrůžkami a požadovala od muže peníze.

Pohrozila mu zveřejněním soukromé komunikace, citlivých informací a fotografií. Výměnou, že tak neučiní, požadovala zaplacení částky dvě stě tisíc korun, ze které následně slevila a požadovanou finanční částku snížila. Minulý týden se sešli na Brněnsku. Peníze si žena převzala, dlouho se z nich ale neradovala. Zadrželi ji kriminalisté a finanční částku zajistili. Ženu policisté převezli na jihlavské oddělení a skončila v policejní cele. Po provedení veškerých nezbytných úkonů kriminalisté obviněnou ženu ze zadržení propustili, stíhána je na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až čtyři roky.

zdroj: Policie České republiky