Žena ve strachu o svůj bankovní účet převedla veškeré své peníze podvodníkům

Přidat na Seznam.cz

Svitavsko – Svitavští detektivové od 11. července řeší případ podvodu, kdy poškozená utrpěla ztrátu všech svých vlastních i půjčených finančních prostředků. Tato událost začala jednoho rána v kanceláři, kde byla žena kontaktována telefonicky osobou tvrdící, že je zaměstnancem banky (nicméně ne z té, u které měla svůj účet), informovala Policie České republiky.

Pánský hlas jí sdělil, že účet, na který dříve provedla platby, byl označen jako podezřelý, a že z banky byl obdržen požadavek na další transakce z jejího účtu. Když žena prohlásila, že žádné takové platby neprováděla, bylo jí řečeno, že brzy bude kontaktována skutečným pracovníkem její banky.

A skutečně se to brzy stalo. Osoba na druhé straně telefonu se představila jako zaměstnanec její banky a varovala ji, že její účet byl napaden hackery. Z toho důvodu jí bylo nařízeno okamžitě převést své finance na jiný, bezpečnější účet. Žena tak provedla několik transakcí, přesunula své úspory. Nicméně toto nebyl konec, protože údajný pracovník banky ji upozornil, že hacker se pokouší skrze její účet získat půjčku. Jediným způsobem, jak tomu zabránit, bylo podle něj okamžité zřízení půjčky dříve, než to udělá hacker. I tento neobvyklý požadavek poškozená splnila a rychle převedla 300 tisíc korun na účet, který byl označen jako „bezpečný“. Během několika málo minut tak padesát pětiletá žena přišla o částku přesahující půl milionu korun.

Kriminalisté zahájili trestní řízení pro podezření z trestného činu podvodu. Navzdory veškerým snahám zatím případ nebyl objasněn. Žena ve svém telefonickém kontaktu komunikovala s mluvčími českého jazyka, aniž by byl patrný nějaký zvláštní přízvuk. Vyšetřovatelé také mají k dispozici fotografii podezřelé osoby, která byla zachycena při výběru peněz z bankomatu.

zdroj: Policie České republiky