Žena prodávala zdravotní boty za 800 korun, přišla o sto tisíc

Přidat na Seznam.cz

Strakonice – Šestapadesátiletá žena z Blatenska inzerovala prodej zdravotní obuvi za 800 korun na inzertních internetových portálech, přišla o 100 000 korun. Přes Messenger se jí ozvala paní se zájmem o koupi inzerovaného zboží. Zpočátku se vše zdálo být v pořádku. Paní požádala zaslání balíčku přes „Balíkovnu“ a požadovala sdělení čísla účtu, na který má peníze poslat, uvedla Policie České republiky.

Požadovala také emailovou adresu k zaslání potvrzení, že si „Balíkovna“ balíček převezme následující den. Dalším krokem byla zpráva zaslaná na email s požadavkem k potvrzení „Balíkovny“ a odkaz na „Balíkovnu“ s následným přihlášením do internetového bankovnictví. Žena zadala své přihlašovací údaje do svého bankovnictví. Poté ženě přišla SMS zpráva z banky, že jí byla aktivována služba Smart klíč a kód, který potvrdila. Pak už jen následovala komunikace s údajnou Balíkovnou přes aplikaci WhatsApp týkající se samotného zboží a jeho převzetí.

Poslední zpráva přišla na Messenger, která potvrzovala objednávku a zaslání peněz za zboží na účet. Žádné peníze na účet nepřišly, ale naopak byly z účtu neoprávněně odčerpány.

zdroj: Policie České republiky