Ukradl šachy za 630 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Hradec Králové: V minulém týdnu přijala policie oznámení o krádeži speciálních šachů, které byly odcizeny z jedné výrobní haly v Hradci Králové, uvedla Policie České republiky.

Zmizelo celkem 50 figurek, které byly vyrobeny z ocelové uhlíkové oceli o velikosti 80 – 150 mm. Dvaatřicet figurek bylo již ve finální podobě – povrchově vybroušené do vysokého lesku a galvanicky poměděné. Polovina z nich byla povlakována 24karátovým zlatem a osazená červenými rubíny a druhá polovina povlakována palládiem a osázená modrými safíry.

Zbylých osmnáct figurek prošlo zatím jen CNC obráběním. Dále zmizelo 66 kusů šachovnicových políček z ocelového uhlíkového 5 mm plechu o rozměru 75 x 75 mm, z nichž dvě políčka byla již ve finální podobě – jedno zlaté a jedno palladiové. Celková škoda byla vyčíslena na více než 630 tisíc korun.

Jelikož se policii do současné doby nepodařilo případ objasnit, obrací se na veřejnost s žádostí o pomoc. Kdo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci k odcizeným šachům, ať okamžitě zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu.

zdroj: Policie České republiky