Ujížděl policii 200 km/h. Policisté zadrželi převaděče, který přes hranici převážel dvanáct migrantů včetně dětí

Přidat na Seznam.cz

Uherské Hradiště – Dnes brzy ráno, krátce před půl čtvrtou hodinou, měli příslušníci cizinecké policie na Uherskohradišťsku poblíž Bystřice pod Lopeníkem vzájemné setkání s jedním vozidlem, které vyvolalo jejich pozornost. Tento incident následně popsal mluvčí Policie České republiky.

Operátoři vyzvali řidiče, aby zastavil své vozidlo k další kontrole, avšak namísto toho řidič zvýšil rychlost a snažil se uniknout policii, dosahujíc rychlosti přibližně 200 km/h. Během pronásledování se snažil policii ztížit situaci náhlým brzděním.

Situace nakonec dosáhla svého vyvrcholení v městě Uherský Brod, kde řidič ztratil kontrolu nad vozidlem a způsobil havárii, při které narazil do tří zaparkovaných vozidel. Po nehodě několik jedinců, kteří byli ve vozidle, zanechali místo činu a pokusili se o útěk. Avšak únik byl ukončen až prostřednictvím varovných výstřelů. Osoba, která byla za volantem, se ukázala být převaděčem, který se snažil propašovat skupinu migrantů, včetně dětí, přes státní hranice v osobním vozidle.

Je důležité zmínit, že dotyčný převaděč je již na našem území zbaven oprávnění řídit vozidlo. Jeho jednání tak spadá pod dvě kriminální trestná činy, a to maření úředního rozhodnutí a pokus o nedovolené překročení státní hranice s organizováním této činnosti.

V současné době ještě probíhá vyšetřování tohoto případu, do něhož jsou aktivně zapojeni kriminalisté spolu s týmem cizinecké a dopravní policie. Lehce zraněné osoby byly ošetřeny odborníky na záchranné akce.

zdroj: Policie České republiky