Týral svého otce

Přidat na Seznam.cz

Prachatice – Prachatičtí kriminalisté zahájili usnesením trestní stíhání 51letého muže z Prachaticka jako obviněného ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí. Kriminalisté se prověřováním věci intenzivně zabývali již od konce roku 2022, uvedla Policie České republiky.

Podle dosud zjištěných informací se prachatickým kriminalistům podařilo prokázat, že obviněný týral svého otce v seniorském věku (83 let), a to již nejméně od roku 2017. Vytvářel mu ve společném obydlí nesnesitelné životní podmínky, měl mu vulgárně nadávat, ponižovat ho, omezovat ho v běžných denních či životních činnostech a zamezovat mu přístup do společných prostor v jejich společném obydlí. Navíc jeho jednání doprovázelo uplatňování moci a fyzické převahy, kdy se postupně jeho agrese vystupňovala až do fyzického napadení otce.

Kriminalisté muže minulý týden zadrželi, následně obvinili z podezření ze spáchání uvedené trestné činnosti a podali návrh na jeho vzetí do vazby, kdy soudce Okresního soudu v Prachaticích při vazebním zasedání rozhodl, že muž do vazby půjde. V případě prokázání viny mu nyní za jeho jednání vůči svému otci hrozí trest odnětí svobody v trvání od dvou až do osmi let.

zdroj: Policie České republiky