Střílel na kamaráda své bývalé plynovou pistolí. Nebylo to poprvé, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi

Přidat na Seznam.cz

Zlín – Dramatické chvíle zažil včera odpoledne čtyřiatřicetiletý muž z obce u Vizovic, na kterého při jízdě autem střílel bývalý přítel jeho kamarádky. Policisté pětatřicetiletého agresivního muže, který byl pravděpodobně pod vlivem drog, vypátrali, zadrželi a převezli do policejní cely, uvedla Policie České republiky.

Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Zbraň, která byla plynová, jak vyšlo najevo, zajistili pro účely trestního řízení.

Tento incident nebyl první. Agresivní muž střílel poprvé po svém sokovi již o Silvestrovské noci. Tehdy měl také napadnout svou bývalou přítelkyni. Ani jeden z účastníků tento incident policistům neoznámil. Učinili tak až včera, protože mají pocit, že se mužova agresivita stupňuje. Že se jedná o plynovou pistoli, samozřejmě nevěděli.

Útočník včera po svém zadržení přiznal, že užil pervitin, ale test na přítomnost alkoholu i drog odmítl, stejně jako lékařské vyšetření. Svou vinu popřel. Policistům tvrdil, že střílel pouze do vzduchu a na nikoho nemířil. Z provedeného prověřování ale vyplývá opak. Gumovým projektilem poškodil vozidlo a způsobil na něm škodu za sedm tisíc korun. 

Za dva trestné činy hrozí recidivistovi, který má v rejstříku trestů tři záznamy za násilnou trestnou činnost, v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

zdroj: Policie České republiky