Senior zastavil na dálnici. Způsobil hromadnou nehodu

Přidat na Seznam.cz

Praha – Policisté prošetřují nehodu, která byla na linku tísňového volání 158 nahlášena čtrnáct minut po desáté hodině večer a k níž se sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému, uvedla Policie České republiky.

Na 21,5 kilometru dálnice D6 ve směru na Prahu došlo k hromadné nehodě čtyř vozidel, která následně dálnici úplně zneprůjezdnila, v plném rozsahu byl uzavřen i EXIT 25.

Nehodu podle všeho zapříčinil 88letý řidič dodávky, který zcela bezdůvodně na dálnici D6 zastavil, začal couvat a otáčet se. Do vozu pak postupně nabourala další tři osobní vozidla. Sám 88letý řidič působil velmi zmateně a hlídce sdělil, že jede z Prahy na Plzeň. Důvod svého jednání nedokázal vysvětlit.

Z místa nehody odvezli záchranáři pouze jednu osobu do nemocnice, a to podle předběžných informací pouze z preventivních důvodů. Nikdo další neutrpěl žádné zranění. U všech účastníků nehody provedli policisté orientační dechové zkoušky. Jejich výsledky byly negativní.

Policistům se podařilo zprůjezdnit pravý jízdní pruh kolem půlnoci, v jednu hodinu ráno již bylo možné projet dálnicí bez omezení. Úplnému otevření dálnice předcházel odtah havarovaných vozidel a úklid vozovky po úniku provozních kapalin.

zdroj: Policie České republiky