Půjčená auta prodávali dál. Způsobili škodu přes milion korun

Přidat na Seznam.cz

Praha – Podezřelí si půjčovali vozidla, která následně prodávali zákazníkům. Ve spolupráci s kriminalisty si pro ně přišla zásahová jednotka, uvedla Policie České republiky.

Kriminalisté pracovali od poloviny uplynulého roku na objasnění trestné činnosti několika mužů z Prahy. Ta spočívala v půjčování vozidel v Čechách i na Slovensku a jejich následném nabídnutí k prodeji dalším osobám z řad zákazníků. Ve dvou případech se dokonce stalo, že podvodníci pod smyšlenou záminkou, například výměny pneumatik, získali vozidlo od nového majitele zpět a prodali ho dalšímu novému zájemci.

Škodu, kterou svým jednáním způsobili, přesáhla jeden milion korun.

Kriminalisté v průběhu několika měsíčního prověřování těchto podvodů získali informace, které je přivedly na stopu třech podezřelých osob. Poté co policisté zjistili, kde se podezřelí nacházejí, bylo jejich zadržení otázkou času. Na přelomu měsíce ledna a února je kriminalisté zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou na různých místech České republiky. Jednoho z podezřelých, například v autobuse, když chtěl vycestovat mimo území republiky.

V současné době jsou trestně stíháni dva obvinění pro trestné činy podvod a zpronevěra. Jednomu z nich hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest a v tuto chvíli je za jinou trestnou činnost již ve vězení do poloviny roku 2026. Zatímco druhý je stíhán vazebně a hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody.

zdroj: Policie České republiky