Pražští kriminalisté hledají poškozené, které mohl třiatřicetiletý muž nakazit virem HIV

Přidat na Seznam.cz

Praha – Pražští kriminalisté třetího oddělení Prahy III se touto cestou obrací na veřejnost s upozorněním na velmi závažné a nebezpečné chování 30letého muže, který je HIV pozitivní a vědomě virus šířil dál. V této souvislosti pátrají po dalších poškozených, kteří s mužem měli intimní styk, aby se neprodleně ozvali na linku 158 nebo vyšetřovateli případu, uvedla Policie České republiky.

Uvedený případ vyšel najevo, když se na konci července přišel muž sám přiznat na policejní služebnu, jelikož ho tížilo svědomí. Policistům uvedl, že od roku 2018 do konce července 2023 měl pohlavní styk s více než pětadvaceti muži, kdy jim neřekl, že je HIV pozitivní. Na muže, se kterými měl pohlavní styk, nemá žádné kontaktní údaje, jelikož se s nimi seznamoval v pražských gay klubech či pornokabinkách a vždy se jednalo o vztahy na jednu noc.

Kriminalisté se případem v současné chvíli zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

zdroj: Policie České republiky