Policie pátrá po cizinci, který se dopustil ublížení na zdraví

Přidat na Seznam.cz

České Budějovice – Českobudějovičtí kriminalisté se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění neznámého cizince, který se dne 14. listopadu 2022 na jedné benzinové čerpací stanici v Českých Budějovicích dopustil trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví, uvedla Policie České republiky.

Společně s dalším útočníkem fyzicky napadli jiného muže a způsobili mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Navíc mu poškodili oblečení. Kriminalisté již znají totožnost dalších dvou aktérů incidentu. Nicméně se doposud nepodařilo ustanovit muže v klobouku s tmavým plnovousem, který měl na sobě oblečené tmavé kraťasy a mikinu s kapucí se světlými doplňky na zádech.

Z dosavadního šetření vyplývá, že měl tento muž mluvit pravděpoodně ukrajinsky nebo jiným východoevropským jazykem. V případě jeho dopadení a prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. 

Pokud muže na zveřejněném videozáznamu či na fotografiích poznáváte nebo o něm máte jakékoliv informace, volejte na telefonní číslo 974 226 333 nebo přímo na linku 158. Obrátit se můžete také na jakoukoliv policejní služebnu.

zdroj: Policie České republiky