Na silnici zemřela mladá žena. Svým zraněním podlehla po srážce s přívěsným vozíkem

Přidat na Seznam.cz

Přerov – Včera okolo 13:30 hod. jela v Přerově po ulici Velké Novosady v levém jízdním pruhu čtyřproudové komunikace ve směru na ulici Tržní řidička, která řídila vozidlo Seat s jízdní soupravou určenou pro převoz zvířat. Před odbočkou na nábřeží Protifašistických bojovníků došlo ke střetu 21leté chodkyně s pravou boční stranou přepravního vozíku, když přecházela komunikaci na místě stavebně a situačně upraveném k jejímu překonání (nejedná se o vyznačený přechod pro chodce) z pravé strany na levou stranu, uvedla Policie České republiky.

Chodkyně vstoupila do levého jízdního pruhu zpoza nákladní soupravy, která stála v pravém jízdním pruhu, kdy řidič zastavil a dával mladé ženě přednost. Po kontaktu s přívěsným vozíkem byla chodkyně odražena do pravého jízdního pruhu, kde zůstala ležet na komunikaci. Způsobeným zraněním mladá žena na místě, i přes veškerou snahu záchranářů, podlehla.

Řidička zřejmě přehlédla, že došlo ke kontaktu s chodkyní a pokračovala dál v jízdě na dálnici D1 ve směru na Ostravu, kde byla zastavena a zadržena policejní hlídkou. Dechová zkouška u řidičky byla negativní a hmotná škoda nevznikla. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti a trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za které dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

zdroj: Policie České republiky