Muž z balkonu po policistech hodil půllitr. Teď mu hrozí až šest let za mřížemi

Přidat na Seznam.cz

Plzeň – V Plzni došlo k neobvyklému incidentu, který se stal 2. srpna 2023 krátce po půlnoci v ulici Koperníkova. Strážníci Městské policie Plzeň prováděli služební zákrok, když je z pátého patra bytového domu sledoval muž ve věku šestačtyřicet let. Strážníci byli oblečeni ve služebním stejnokroji s nápisy „Městská policie“, a jejich služební vozidlo s modrým výstražným světlem bylo zaparkované u okraje silnice.

Během sledování se muž objevil na balkoně svého bytu, držel v ruce skleněný půllitr piva. Bez varování vylil obsah půllitru z balkonu a následně prázdný půllitr hodil směrem k hlídce strážníků. Sklo dopadlo nedaleko strážníků, ale naštěstí se nikdo nezranil.

Na místo incidentu byli přivoláni policisté, kteří muže zadrželi a převezli ho do policejní cely. Při zadržení odmítl provést dechovou zkoušku. Případ byl poté předán kriminalistům, kteří zahájili trestní řízení. Šestačtyřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví.

Za tyto trestné činy muže čeká trest odnětí svobody, který může být v rozmezí od šesti měsíců do šesti let. Tímto nezodpovědným činem riskuje vážné právní následky a odpovědnost za své jednání.

zdroj: Policie České republiky