Muž ve spodním prádle schovával kokain

Přidat na Seznam.cz

Praha – Policisté z pražské cizinecké policie na začátku tohoto týdne zastavili muže, který ve vozidle převážel větší množství různých drog, uvedla Policie České republiky.

Policisté si kolem desáté hodiny večerní povšimli v ulici Opletalova podezřelého vozidla, které posléze zastavili. U dvaadvacetiletého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, jejíž výsledek byl negativní, nicméně test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl s pozitivním výsledkem. Hlídka v průběhu kontroly pojala podezření, že by se ve vozidle mohly nacházet věci pocházející z trestné činnosti nebo omamné a psychotropní látky.

Podezření policistů se následně potvrdilo. Muž měl ve vozidle a osobních věcech ukryté sáčky s různým obsahem. Detekcí nalezených látek se ukázalo, že ve vozidle převážel bezmála 50 g látky reagující na přítomnost extáze, více než 40 g látky s obsahem THC.

Policisté při provedené prohlídce na policejní služebně u muže ve spodním prádle nalezli další sáčky s bílou krystalickou látkou. Provedenou detekcí se ukázalo, že se jedná o kokain.

Policisté muže zadrželi a následně obvinili z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce až na dvě léta.

zdroj: Policie České republiky