Muž v pátrání se před policisty ukryl na půdě, ukazují záběry. Vyhýbal se trestnímu řízení

Přidat na Seznam.cz

Děčínsko – Od roku 2023 pátrali policisté po jednačtyřicetiletém muži z Děčínska. Provinilec se totiž vyhýbal trestnímu řízení a pro orgány činné v trestním řízení se stal nedosažitelným. Více než  rok se muž úspěšně skrýval před spravedlností. Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání hned z několika důvodů, uvedla Policie České republiky.

Okresní soud na něj vydal příkaz k zatčení, dva příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a Evropský zatýkací rozkaz. Změna nastala ve chvíli, kdy policisté na základě vlastního šetření zjistili, že hledaný muž se ukrývá v jednom domě ve Varnsdorfu.

Koncem minulého týdne policisté tedy provedli koordinovanou pátrací akci, při které hledaného muže vypátrali a zatkli. Při akci policisté nejprve zajišťovali možné únikové cesty z domu, kde se měl muž ukrývat. Když zvenčí muže zahlédli v půdních prostorách, následoval vstup do obydlí. Po několika marných výzvách k otevření zamčených dveří, za kterými se měl muž ukrývat, museli policisté přistoupit k jejich násilnému otevření. Na půdě domu pak hledaného muže nalezli ukrytého za dřevěnými deskami pod krovy střechy. Policisté muže omezili na osobní svobodě a po provedení nezbytných úkonů jeho další cesta vedla do věznice, kam jej policisté eskortovali.  

zdroj: Policie České republiky