Muž si objednal padělané maturitní vysvědčení, s ním pak žádal o zaměstnání

Přidat na Seznam.cz

Plzeň – S vědomím, že se jedná o padělek, vysvědčení muž předložil podle požadavku svému zaměstnavateli. Byl obviněn z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny, uvedla Policie České republiky.

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality Městského ředitelství Plzeň zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. Protiprávního jednání se dopustil, když si objednal padělané vysvědčení o maturitní zkoušce vystavené jménem jedné plzeňské střední školy.

Poté s vědomím, že se jedná o padělek, je předložil podle požadavku svému zaměstnavateli v první den nástupu do zaměstnání, a to i přesto, že na uvedené střední škole nikdy nestudoval, nebyl studentem této školy.

Kriminalisté oslovili všechny předchozí zaměstnavatele obviněného a zjistili, že předložil padělek v rámci dvou pracovních poměrů. Podle trestního zákoníku tomu, kdo padělá veřejnou listinu, aby jí bylo užito jako pravé, nebo takovou listinu užije jako pravou, bude potrestán zákazem činnosti nebo odnětím svobody až na tři roky.

zdroj: Policie České republiky