Muž se vydával za policistu a odcizil trezor s hotovostí ve výši 1,3 milionu korun a jinými cennostmi. Policie jej dopadla

Přidat na Seznam.cz

Chomutovsko – Skoro 80letý senior se obrátil na policii s tím, že mu doma chybí trezor s finančním obnosem v české i zahraniční měně, zlatem a dalšími cennostmi a stal se tak obětí krádeže, uvádí Policie České republiky.

Pachatel se na svůj čin připravoval. Šel na obhlídku bytu okradeného v přestrojení za policistu spolu se svým kumpánem. Pod smyšlenou záminkou se na seniora vyptávali sousedů. O několik dní později se do paneláku vrátil jen jeden z nich a v přestrojení za muže zákona využil nepozornosti, starému muži trezor odcizil a urychleně byt opustil.

Policii se podařilo zajištěním a vyhodnocením množstvím stop získat poznatky, které směřovaly k podezřelé osobě. Jím byl 44letý muž, který už má za sebou kriminální minulost a jde o recidivistu, který byl před rokem propuštěn z vězení. Po vyhodnocení všech informací si policisté vyžádali souhlas od státního zástupce s jeho zadržením. Muže vypátrali v Praze, kde v jeho bytě provedli domovní prohlídku a našli další důkazy. Nedaleko místa krádeže policisté nalezli také odcizený trezor, ten byl samozřejmě vypáčený a prázdný.

Muž byl obviněný ze spáchání zločinů krádeže a přečinů porušování domovní svobody a přisvojení pravomoci úřadu za své přestrojení. Byla podána žádost o vzetí do vazby. Pachatel tak bude na verdikt čekat za mřížemi, tam by mohl strávit s přihlédnutím na výši škody až 8 let.

Zdroj: Policie České republiky