Muž se snažil ujet policistům, ukazuje video. Nakonec havaroval v kolejišti a jeho útěk zastavil až varovný výstřel

Přidat na Seznam.cz

Vejprnice – Policejní hlídka z obvodního oddělení Nýřany si v rámci své služby všimla v obci Kozolupy podezřelého vozidla tovární značky Audi a rozhodla se řidiče automobilu zastavit a zkontrolovat. Jakmile policisté zapnuli výstražné znamení s nápisem „STOP POLICIE“, místo aby řidič zastavil, přidal na rychlosti a začal ujíždět, uvedla Policie České republiky.

Bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ve vysoké rychlosti předjížděl v nepřehledných zatáčkách a vytlačoval ostatní řidiče. Policejní hlídka, která řidiče pronásledovala z Kozolup přes Křimice až do Vejprnic, se spojila s operačním důstojníkem a ten vyslal na místo další hlídky.

K dopadení pachatele přispěl svým počinem i pohotový řidič, který právě vyjížděl z vedlejší silnice. Na vzniklou situaci bleskově zareagoval a svou dodávkou zatarasil ujíždějícímu vozidlu hlavní cestu.  Řidič byl tak nucený odbočit k nádraží, ke kterému ještě „zvládl“ dojet.

Jeho jízda však skončila, když s vozidlem „zaparkoval“ do kolejiště.  Poté z vozidla vystoupil a utíkal po kolejích ve směru na Plzeň. Policisté ho začali okamžitě pronásledovat, a jelikož muž nereagoval na jejich opakované výzvy k zastavení, použil jeden z policistů varovný výstřel. Až na ten muž zareagoval a vzdal se.  

Při zadržení pětadvacetiletého muže policisté  při lustraci v dostupné evidenci zjistili důvod jeho ujíždění, kterým bylo několik platných zákazů řízení spočívajících v zákazu řízení všech motorových vozidel. Za volant mohl usednout až v roce 2029. Řidič odmítl jak dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, test na drogy a i lékařské vyšetření. Navíc měl při sobě dva sáčky s krystalickou látkou. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úřední rozhodnutí a vykázání.

Policisté z Plzně venkova, jež případ prověřují, se s obdobným jednáním řidiče setkali např. koncem loňského roku. V nočních hodinách muž sice na pokyn policistů k zastavení vozidla reagoval, zastavil, ale jakmile byl vyzván k prokázání totožnosti, sešlápl plyn a začal ujíždět.  Při pronásledování s vozidlem zajel na polní cestu, kde si myslel, že se schová. V tomto případě se osvědčil parťák psovoda jménem Gorbi, pro kterého to byla otázka chvilky, aby muže, který se snažil skrývat v lesním porostu, nalezl. Zadržený řidič měl platný zákaz řízení, byl v celostátním pátrání, jel v odcizeném vozidle a v kufru měl kradenou naftu.

zdroj: Policie České republiky