Muž píchl své přítelkyni drogu získanou z fentanylové transdermální náplasti. Krátce poté zemřela

Přidat na Seznam.cz

Bruntál – Ke konci měsíce července 2023 přijali bruntálští policisté oznámení o úmrtí 43leté ženy v Bruntále. Při zjišťování, shromažďování a vyhodnocování všech skutečností a okolností pojali podezření, že ke smrti mohlo dojít po užití drog, uvedla Policie České republiky.

Ještě ten den na místě zadrželi tři osoby a případ si následně vzhledem k závažnosti převzali krajští kriminalisté. Vrchní komisař následně zahájil trestní stíhání dvou osob (29leté ženy a 49letého muže) ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obvinění předcházelo jednání ženy, která přinesla ke známým fentanylovou transdermální náplast a v průběhu dvou dnů, když zde pobývala, měla z této získat omamnou návykovou látku fentanyl.

Jedenkrát měla použít větší část náplasti, aby byla droga silnější. Získanou drogu měla sama užívat a část měla v obou dnech poskytnout obviněnému muži, jako protislužbu za přespání. Ten si drogu opakovaně aplikoval.

V jednom případě měl obviněný aplikovat nitrožilně fentanyl své přítelkyni, i když věděl, že je v aktuální silné opilosti. U poškozené došlo ke kombinované intoxikaci alkoholem a fentanylem a krátce po užití na místě umírá.

Obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše 18 let, trestní stání je vedeno vazebně. Muž byl v roce 2021 odsouzen za distribuci drog a byl mu uložen podmíněný trest.

zdroj: Policie České republiky