Muž měl odčerpávat své partnerce finance pomocí jejího otisku prstu. Když spala, dostal se do jejího mobilního bankovnictví

Přidat na Seznam.cz

Náchodsko – Úřady v Náchodě nedávno zastavily vyšetřování případu 27letého muže, původem z toho regionu, který měl způsobit významnou finanční újmu své partnerce, částka dosáhla čtvrt milionu korun. Důvodem pro zastavení vyšetřování bylo posouzení, že s ohledem na aktuální okolnosti by to nemělo smysl (muž je již stíhán v souvislosti s jiným majetkovým deliktem s vážnějším trestem), uvedla Policie České republiky.

Podle informací od policie muž nejprve získal důvěru své partnerky a využil ji jako ručitele u nebankovní společnosti, kde si vzal půjčku, kterou však nedokázal splácet. V několika případech, když jeho partnerka usnula, se mu údajně podařilo pomocí jejího otisku prstu vstoupit do jejího mobilního bankovnictví. Odtud údajně provedl platby na sázkových portálech, aniž by o tom jeho partnerka věděla.

Muž byl podezřelý z několika trestných činů, včetně zpronevěry, podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací. Dále byl podezřelý z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Tyto trestné činy by ho mohly stát až 4 roky odnětí svobody, pokud by byl shledán vinným.

zdroj: Policie České republiky