Mladík ze Sokolovska zveřejnil fotku se zbraní v ruce a se zkratkou místní školy

Přidat na Seznam.cz

Sokolovsko – Ve čtvrtek 21. prosince letošního roku kolem 22. hodiny umístil teprve devatenáctiletý mladík na účet na jedné ze sociálních sítí, který mu patřil a který v názvu obsahoval zkratku střední školy z regionu, fotografii airsoftové zbraně. Fotografii navíc doplnil anglickou frází, kterou lze volně přeložit jako „je řada na mně“, uvedla Policie České republiky.

Fotografii zveřejnil pouze několik hodin poté, co došlo k tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a vzniklo tak důvodné podezření, že by mohl použít střelnou zbraň v prostorách školy, kterou navštěvuje jako student čtvrtého ročníku.

Policisté ve spolupráci s kriminalisty se začali případem okamžitě usilovně zabývat. Byla učiněna preventivní bezpečnostní opatření v rámci prostoru střední školy, ale také blízkého okolí. Po několika hodinách kriminalisté mladíka, který mezitím fotografii ze sociální sítě smazal a na stejný účet doplnil omluvu, že se jednalo o „hloupou srandu“, zadrželi.

Po provedených úkonech sokolovští kriminalisté devatenáctiletému mladíkovi sdělili podezření ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

V případě prokázání viny hrozí mladíkovi ze Sokolova trest odnětí svobody až na jeden rok.

zdroj: Policie České republiky