Mladík pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl policistům v baťovském areálu. Honička skončila havárií

Přidat na Seznam.cz

Zlín – O tom, že ujíždět policistům se nevyplácí, se o víkendu přesvědčil třiadvacetiletý muž, jehož jízda skončila havárií a pobytem v policejní cele. K pokusu o ujetí měl řidič svoje důvody. Zkouška na přítomnost drog u něj byla pozitivní a navíc má řízení vozidla na několik let zakázáno. Ve vězení teď může strávit až dva roky, uvedla Policie České republiky.

O víkendu pronásledovali policisté prvosledové hlídky v centru Zlína, v areálu Baťových závodů, ujíždějícího řidiče vozidla BMW, kterého se nejprve snažili zastavit za pomoci světelného výstražného znamení a nápisu STOP na vozidle. Muž ale výzvy k zastavení nerespektoval, neustále zrychloval a snažil se policistům ujet. Jeho riskantní jízda skončila nárazem do plotu. Řidič z vozu vyběhl a dal se na útěk. Policisté ho dál pronásledovali. Po pár minutách muže doběhli na autobusovém nádraží, zajistili ho a převezli do policejní cely.

Dechová zkouška u třiadvacetiletého muže ze Zlínska byla negativní, zkouška na přítomnost drog pozitivní. Muž se přiznal, že užil pervitin, ale lékařské vyšetření ke zjištění množství návykové látky v organismu odmítl. Policisté, kteří tohoto muže dobře znají z předchozích podobných událostí, zjistili, že má soudem uložený zákaz řízení až do roku 2030.

Mladý muž má na svědomí havárii, několik přestupků, za které mu ve správním řízení hrozí pokuta, a také trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který může v případě uznání viny a odsouzení strávit až dva roky za mřížemi. V rejstříku trestů má i přes svůj nízký věk již 8 záznamů za obdobou trestnou činnost.

zdroj: Policie České republiky