Marihuanu prodávali ve velkém. Přišli si na skoro na 1,5 milionu korun

Přidat na Seznam.cz


V Chomutově došlo nedávno k dalšímu úspěšnému zásahu místního TOXI týmu, tentokrát zaměřenému na distribuci marihuany ve velkém rozsahu. Podle informací uvedených Policií České republiky se tato činnost týkala dvou mužů ve věku 38 a 32 let, z nichž jeden pocházel z Chomutova a druhý z Jirkova, informuje Policie České republiky.

Kriminalisté provedli důkladnou přípravu a rozdělili se do dvou týmů, z nichž každý sledoval jednoho podezřelého. Po nasbírání dostatečného množství operativních informací obdrželi kriminalisté souhlas státního zástupce se zadržením obou podezřelých.

Následně oba týmy současně zasáhly. Staršího muže zadrželi před jeho domem a provedli prohlídku jeho domu, vozidla a dalších prostor. Zároveň druhý tým zadržel druhého podezřelého ve večerních hodinách v jeho bytě a provedl prohlídku jeho bytu a vozidla.

Během prohlídek byly u staršího muže nalezeny více než 600 gramů suché marihuany ukryté ve sklepě v různých obalech a nádobách. Dále byla v jeho autě nalezena finanční hotovost ve výši 270 tisíc korun. U druhého podezřelého bylo také nalezeno přibližně 700 gramů marihuany a téměř 50 tisíc korun hotovosti.

Kromě toho během akce byli vyslýcháni svědkové, kteří od podezřelých kupovali marihuanu.

Nyní jsou oba muži obviněni ze spáchání zločinu nedovolené výroby a obchodu s omamnými a psychotropními látkami a jedem ve velkém rozsahu. Podle zjištění kriminalistů oba podezřelí pravidelně prodávali marihuanu, občas ji darovali nebo poskytovali za protislužby několika osobám po několik posledních let. Celkově odhadují, že každý z nich prodal kolem 10 kg marihuany za celkovou částku kolem 1,5 milionu korun.

Za uvedené činy hrozí obviněným až desetileté tresty odnětí svobody, a proto bude jejich případ projednán u soudu.

zdroj: Policie České republiky