Karviná: Dva mladíci vyhrožovali s nožem v ruce. Po dvojici chtěli cigarety a peníze

Přidat na Seznam.cz

Karviná – Policisté obvodního oddělení se dozvěděli o přepadení v Karviné. Hlídka, která byla vyslána na místo, zkontaktovala dva poškozené, ženu a muže. Ti policistům uvedli, že nejprve na ně dva chlapci, kteří měli maskované obličeje, pokřikovali, ať jim dají cigarety a častovali je vulgárními nadávkami, uvedla Policie České republiky.

Tím to však neskončilo. Mladíci vytáhli nože a pod pohrůžkou násilí požadovali také vydání peněz. Poškození směrem k ozbrojeným pachatelům odhodili dvě krabičky cigaret. Mladíci je zvedli a utekli.

Bezprostředně po oznámení loupeže zahájili karvinští policisté a kriminalisté v součinnosti se strážníky městské policie rozsáhlé pátrání. Zhruba do dvaceti minut strážníci kontrolovali mladého muže odpovídajícího popisu a dalších deset minut na to zadrželi policisté druhého mladíka.

Oba chlapci, kteří byli na útěku z výchovného ústavu, s kriminalisty spolupracovali, k činu se doznali. Starší z dvojice, kterému bylo před pár měsíci patnáct let, byl obviněn ze spáchání provinění loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody maximálně na pět let.  V případě postihu mladistvých pachatelů jsou trestní sazby poloviční. Mladší z nich ještě nedosáhl patnácti let, není tedy trestně odpovědný. Ovšem na základě návrhu státního zastupitelství mu podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže může být uloženo pro spáchání činu jinak trestné některé z opatření, které tento zákon umožňuje.

zdroj: Policie České republiky