Dvaadvacetiletý cizinec má na svědomí sexuální obtěžování 4 žen a dívek. Jeden skutek již nesl známky znásilnění

Přidat na Seznam.cz

Český Těšín – K prvnímu skutku došlo na začátku července u řeky Olše. Třicetiletá žena byla na procházce se psem, když kolem ní několikrát projel mladý muž na elektrickém kole. Nevšímala si ho, a když ho posléze zahlédla stojícího vedle kola, snažila se mu vyhnout. Přesto k ní muž přistoupil, uchopil ji a začal osahávat na intimních místech. Žena volala o pomoc, bránila se. Poté, co se po něm ohnala vodítkem, ji pustil, nasedl na kolo a ujel, uvedla Policie České republiky.

V polovině srpna přijali policisté oznámení osmnáctileté dívky, že v blízkosti lesní cesty, po které šla do obchodu, zahlédla nahého muže, který se ukájel. Protože se bála, zvolila jinou trasu. Pro návrat z nákupu šla zcela jinou trasou, obnaženého muže však potkala znovu. Vyděšené dívce se podařilo utéct, přestože ji nějakou dobu pronásledoval na kole.

Ke třetímu skutku došlo jen po pár dnech. Tentokrát policisty přivolaly dvě mladistvé. Uvedly, že seděly na lavičce v parku a povídaly si. Všimly si, že kolem nich několikrát projel muž na jízdním kole. Také z kola sesedl, procházel se, postával opodál a stále je pozoroval. Dívky mu nevěnovaly pozornost, a když z místa odházely, všimly si, že sedí na jedné lavičce a masturbuje. Utekly a z bezpečného místa volaly na policii.

Již od prvního oznámení policisté společně s kriminalisty činili veškeré možné kroky, které by je dovedly k pachateli. Zintenzivnili hlídkovou činnost na území města, vyhodnocovali výpovědi svědků, všechny dostupné stopy a další indicie.

Dva dny po ohlášení poslední události kontrolovali policisté obvodního oddělení Český Těšín mladého muže na kole, který odpovídal popisu uváděného všemi poškozenými. Cizinec žijící na druhém břehu řeky Olše u sebe neměl žádný doklad totožnosti, proto byli přizváni také kolegové z cizinecké policie. Ti nejen že vyřešili pokutou jeho přestupek, který spočíval v pobytu na našem území bez potřebného dokladu, ale také ověřili jeho totožnost.

Prověření jeho další daleko závažnější nezákonné činnosti již bylo v gesci policistů 1. oddělení obecné kriminality. Dvaadvacetiletý muž s kriminalisty spolupracoval, svou trestnou činnost nepopíral, pouze se své jednání pokoušel poněkud bagatelizovat. Také uvedl, že nechtěl nikomu ublížit, všeho lituje a na veřejnosti se již takového jednání nebude dopouštět.

Jelikož v prvém případě měl muž použít násilí k intimním dotykům na těle jiné osoby a v dalších dvou se dopustit hrubé neslušnosti, kriminalisté jej obvinili ze spáchání trestných činů znásilnění a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

zdroj: Policie České republiky