Důchodkyně uvěřila falešným bankéřům. Z chalupy se vydala se svým manželem do hlavního města. O peníze nakonec nepřišla
Praha – V úterý 19. září kontaktoval osmasedmdesátiletou ženu na mobilní telefon údajný pracovník banky, který se jí dotazoval, proč žádá o spotřebitelský úvěr. Žena volajícímu sdělila, že o žádné peníze nežádala a údajný pracovník ji uvedl, že se zřejmě stala terčem podvodu, uvedla Policie České republiky.
Z tohoto důvodu ji doporučil, aby okamžitě vybrala peníze ze svého účtu. Bankéř mluvil plynule česky a působil velmi věrohodně. Žena mu uvěřila a rozhodla se podvod řešit. Vzhledem k tomu, že se právě nacházela na své chalupě za Prahou, vydala se spolu se svým manželem do hlavního města.
Následně dle instrukcí kontaktovala další zástupkyni banky z bezpečnostního oddělení, která ji taktéž upozornila na nutný okamžitý výběr peněz a dále ženu přepojila na dalšího údajného pracovníka banky. Ten poškozené sdělil, ať vybrané peníze vloží do bitcoinmatu v Praze 1 a zaslal jí na mobilní telefon QR kódy pod kterými má peníze postupně vkládat. Když poškozená spolu s mužem dorazila k bitcoinmatu, oba pojali podezření, že by se mohlo jednat o podvod a zavolali na linku 158. Mezi tím z nedalekého obchodu vyšla žena, která je taktéž upozornila, že by se mohlo jednat o podvod.
Na základě dalšího šetření policisté zjistili, že se žena málem stala obětí z podvodníků, kteří tímto způsobem připravili o peníze již mnoho lidí. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvod, za což v tomto případě hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce až pěti let.
zdroj: Policie České republiky