Celníci zastavili vozidlo BMW. Muž předstíral záchvat, poté se dal na útěk, aby rozprášil drogy

Přidat na Seznam.cz

Olomouc – Během jediné kontroly na Olomoucku odhalili příslušníci Celní správy ČR ve vozidle téměř 50 gramů metamfetaminu (pervitinu), 4,2 gramů sušiny konopí (marihuany), střelnou zbraň a vysokou finanční hotovost, uvedla Celní správa České republiky.

Na konci měsíce srpna prováděla hlídka z oddělení mobilního dohledu běžnou kontrolní činnost na dálnici D35, a to ve směru Lipník nad Bečvou – Olomouc. V rámci pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu si celníci vytipovali ke kontrole osobní automobil tovární značky BMW. V něm se nacházeli dva muži slovenské národnosti a jeden občan České republiky.

Zjevně nervózní posádka vozu uvedla, že žádné nezákonné komodity nepřeváží. Jak se ovšem později ukázalo, cestující pouze spoléhali na nedůslednost celníků. Ti se však oklamat nenechali a postupně ve vozidle nalezli téměř 50 gramů metamfetaminu, 4,2 gramů marihuany, střelnou zbraň a velký objem finančních prostředků. Na místo byla přivolána i Policie ČR, vzhledem k posílení bezpečnosti příslušníků.

Při probíhajících služebních úkonech zkoušel jeden z cestujících obměkčit celníky tím, že předstíral zdravotní komplikace a dokonce upadl na zem. Vzápětí využil situace, zmocnil se bílé krystalické látky a začal utíkat. Během útěku došlo k pokusu o znehodnocení důkazních prostředků. Celníci s policisty začali podezřelou osobu pronásledovat, přičemž použili zákonné výzvy, a to společně s donucovacím prostředkem hrozby namířenou střelnou zbraní. Po ní osoba útěk vzdala.

Muž se tedy budou nyní zodpovídat z podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za který jim hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody. Od začátku letošního roku narazili celníci v Olomouckém kraji na nelegální přepravu omamných a psychotropních látek celkem v 83 případech. 

zdroj: Celní správa České republiky