Celníci v nelegální palírně zajistili 170 litrů lihovin. Majiteli hrozí pokuta až 10 milionů korun

Přidat na Seznam.cz

Náchod –

Náchod – Celní úřad v Královéhradeckém kraji nedávno provedl důkladnou kontrolu pobytového objektu na území Náchodska, která přinesla nečekané výsledky. Místní celníci narazili na plně funkční zařízení sloužící k výrobě lihu. Zajímavostí však bylo, že zařízení bylo momentálně mimo provoz, avšak stále napojeno na vodovodní a elektrickou síť, uvedla Celní správa České republiky.

Tím to však nekončilo. Během prohledávání objektu bylo odhaleno také 170 litrů neznačených lihovin. Ty byly uskladněny v různých částech budovy, které byly označeny jako učebna, kancelář nebo dokonce ve skladu, který se nacházel v šatní skříni.

Nalezené demižony a skleněné lahve, spolu s celým výrobním zařízením, byly okamžitě zajištěny celníky. Vzorky neznačených lihovin byly odebrány a nyní jsou podrobovány důkladné analýze v celně technické laboratoři. Cílem této analýzy je zjistit přesný obsah alkoholu v těchto lihovinách.

Podle zástupců Celní správy České republiky bude majitel objektu následně konfrontován s výsledky laboratorních testů. Na základě těchto výsledků mu bude vyměřena spotřební daň v plné výši, kterou bude povinen uhradit. Je důležité podotknout, že majitel objektu čelí také správnímu řízení, v rámci kterého mu hrozí pokuta s maximální výší až deset milionů korun.

Celý tento případ tedy ukazuje, že celníci pečlivě monitorují dodržování předpisů týkajících se výroby a prodeje alkoholických nápojů. Každý porušitel se může setkat nejen s konfiskací majetku, ale i s vysokými finančními sankcemi.

zdroj: Celní správa České republiky